Zapraszamy na kolejne weekendowe warsztaty w Poznaniu, które odbędą się w dniach 20-21 stycznia 2018. Aby zarezerwować miejsce na warsztatach lub zakpić kupon na prezent prosimy o wysłanie maila na adres pracownia.lazarska@gmail.com. Liczba miejsc jest bardzo ograniczona. Jest to kolejna edycja warsztatów, z których każdy uczestnik wychodzi z gotową rzeźbą. Warsztaty prowadzone są przez wykwalifikowanego rzeźbiarza oraz mistrza stolarskiego (z pasją i wiedzą rzeźbiarską), a także z pomocą snycerza. W warsztatach mogą uczestniczyć zarówno osoby zupełnie początkujące, chcące spróbować swoich sił w pracy z drewnem jak i ci, którzy chcieliby  kontynuować i uzupełnić swoje dotychczasowe umiejętności i wymienić doświadczenia z innymi osobami dla których drewno jest pasją. Uczestnicy przygotowują samodzielnie własne płaskorzeźby lub formy przestrzenne z sezonowanego drewna lipowego. Celem warsztatów jest zarówno zapoznanie uczestników z technikami i narzędziami pracy w drewnie jak i  rozwój wyobraźni przestrzennej poprzez pracę na bryle drewnianej. Nauka rzeźbienia odbywa się przede wszystkim przez  dużą ilość praktyki i własnej pracy kursantów pod nadzorem i pomocą trzech prowadzących: rzeźbiarza, mistrza stolarskiego i snycerza, co zapewnia dużą dawkę różnorodnej wiedzy i umiejętności. Warsztaty przeznaczone są dla osób dorosłych i młodzieży. PROGRAM OBEJMUJE NASTĘPUJĄCE ZAGADNIENIA: CZĘŚĆ PRAKTYCZNA:
 • rodzaje narzędzi rzeźbiarskich, sposób ich użycia
 • rzeźba w drewnie – techniki pracy
 • przygotowanie projektu rzeźby (szkice,rysunki, glina)
 • wstępna obróbka materiału do pracy
 • praca z drewnem – od projektu do wykończenia rzeźby
 • możliwość pracy nad płaskorzeźbą lub rzeźbą pełną
 • regularne korekty od 3 prowadzących: rzeźbiarza, stolarza i snycerza
CZĘŚĆ TEORETYCZNA:
 • teoretyczny wstęp wprowadzający pokazujący techniki pracy
 • przykłady i pokazy rzeźby w drewnie
 • pokaz narzędzi z firmy dłuta.pl
 • użycie narzędzi ręcznych i elektronarzędzi oraz zasady bhp
W CENIE WARSZTATÓW:
 • miejsce i materiał do pracy (sezonowane drewno lipowe)
 • wzory i przykłady prac
 • narzędzia do pracy (dłuta, nożyki, odbijaki, elektronarzędzia itd.)
 • pokaz i możliwość wypróbowania narzędzi do obróbki drewna ze sklepu dluta.pl
 • upominki oraz ważny przez 6 miesięcy-rabat 5% w sklepie DLUTA.PL
Prowadzenie warsztatów: Łukasz Trusewicz - absolwent Wydziału Rzeźby i Działań Przestrzennych UAP, mgr sztuki i technik form użytkowych. Artysta wizualny, autor rzeźb i pomników, także w przestrzeni miejskiej Poznania: między innymi pomnika Prezydenta Wojciecha Szczęsnego Kaczmarka na terenie Cmentarza Zasłużonych Wielkopolan. Uczestnik wystaw i festiwali na całym świecie, założyciel Galerii Raczej w Poznaniu. W Pracowni Łazarskiej zajmuje się prowadzeniem kursów rysunku oraz warsztatów rzeźbiarskich. Interesuje się rolą zbiorowości i odbiorcy w procesie kształtowania działania i obiektu artystycznego. Autor rewitalizacyjnych projektów kulturalno- społecznych, pomysłodawca inicjatywy Otwartej Strefy Kultury;  której założeniem jest utworzenie dzielnicy kulturalno-artystycznej na terenie poznańskiego Łazarza poprzez wykorzystanie lokalnego potencjału oraz międzynarodowego projektu rzeźby społecznej babelproject.eu. Jest również pomysłodawcą i jednym z prowadzących Galerii Raczej w Poznaniu – przestrzeni dedykowanej sztuce performance i projektom performatywnym. Kamil Kijewski – technik snycerstwa, absolwent Architektury Krajobrazu (UP). Współpracuje przy warsztatach Rzeźby w Drewnie przekazując uczestnikom wiedze na temat tajników snycerki, ostrzenia narzędzi do rzeźby w drewnie oraz wszelkich kwestii technicznych związanych z rzeźbiarstwem. Maciej Piasecki - Mistrz stolarski,  właściciel dwóch zakładów stolarskich. Amator rzeźby w drewnie z ogromną wiedzą na temat drewna i używanych w jego obróbce narzędzi i materiałów. W trakcie warsztatów służy pomocą techniczną oraz widzą praktyczną z zakresu stolarstwa i rzeźbiarstwa. Partner – sklep dłuta.pl Sklep oferujący narzędzia do ręcznej obróbki drewna. W ramach warsztatów przedstawicielka sklepu opowie o różnych rodzajach narzędzi rzeźbiarskich jak i sposobach ich zastosowania. Sklep przekaże również upominki dla uczestników. TERMIN WARSZTATÓW:
 • 20-21 stycznia 2018
Sobota godz.15.00 - 20.00, niedziela godz.10.00 -19.00 (łącznie 14 h warsztatów) W cenie warsztatów obiady, przekąski, ciepłe i zimne napoje. Dodatkowo jest opcja warsztatów z noclegiem.* Cena bez noclegu: 400 zł za cykl. Rabat: dla klientów sklepu DLUTA.PL a także uczestników poprzednich edycji koszt warsztatów  380 zł. Cena z 1 noclegiem : 480 zł za cykl. Rabat: dla klientów sklepu DLUTA.PL a także uczestników poprzednich edycji koszt warsztatów  456 zł. W przypadku chęci większej ilości noclegów bądź noclegów dla osób nie uczestniczących w warsztatach prosimy o kontakt. Warunkiem udziału w warsztatach jest wcześniejsza rezerwacja mailowa lub telefoniczna i wpłata zaliczki 100 zł lub zakup kuponu na prezent. Kontakt: pracownia.lazarska@gmail.com , tel.609 497 156, 606 223 547