pracownia

Działamy od 2011 roku. Aktualnie zajmujemy się prowadzeniem warsztatów rzeźby w drewnie. Wyróżnia nas wieloletnie doświadczenie, autorski program, profesjonalne wyposażenie oraz wiedza.

Pracownia Łazarska powstała w Poznaniu w 2011 roku. Na początku prowadziliśmy Galerię Raczej, gdzie organizowaliśmy wydarzenia artystyczne i zapraszaliśmy artystów z całego świata, sami również podróżowaliśmy z działaniami galerii. Następnie zaczęliśmy prowadzić zajęcia z rysunku i rzeźby, po kilku latach skupiliśmy się wyłącznie na warsztatach rzeźby w drewnie. Jest to nasza pasja, którą uwielbiamy przekazywać innym. Całe nasze życie skupione jest wokół działań kulturalnych i artystycznych, które w dużej mierze dotyczą rzeźby. Z Poznania rozszerzyliśmy nasze działania na Warszawę, aktualnie organizujemy warsztaty w tych dwóch lokalizacjach.

Prowadzimy też pracownię rzeźbiarską: wykonujemy na zamówienie rzeźby dowolnego rozmiaru i materiału.

Jesteśmy również twórcami inicjatywy Łazarz- Otwarta Strefa Kultury, która działa na rzecz rozwoju projektów kulturalnych w dzielnicy, w której znajduje się Pracownia.
www.otwartastrefakultury.pl

Aktualnie prowadzimy także Inkubator Kultury Pireus, który powstał z projektu Pireus – inkubacja i aktywizacja. To miejsce powstało z misji wspierania inicjatyw kulturalnych, artystycznych i społecznych na Łazarzu oraz w Poznaniu. Pireus jest bazą otwartą na współpracę różnorodnych inicjatyw - przestrzenią, która bezpłatnie udostępniana jest na wydarzenia kulturalne i społeczne.
www.inkubatorkulturypireus.pl

Na polu sztuki realizujemy się zarówno teoretycznie jak i działamy twórczo: wciąż podnosimy swoje kwalifikacje i umiejętności.

założyciele pracowni

agnieszka

Agnieszka Szablikowska

Jestem magistrem sztuki Wydziału Edukacji Artystycznej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. W pracowni dbam o organizację i przebieg warsztatów. Na co dzień jestem koordynatorką Inkubatora Kultury Pireus oraz inicjatywy Łazarz- Otwarta Strefa Kultury. Współpracuję z instytucjami oraz placówkami kulturalnymi i edukacyjnymi w zakresie działań artystycznych i edukacyjnych. Jestem wiceprezeską Fundacji Otwarta Strefa Kultury.
lukasz

Łukasz Trusewicz

Ukończyłem rzeźbę na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, na codzień zajmuję się tworzeniem rzeźb społecznych i naturalnych, natomiast w weekendy prowadzę warsztaty rzeźby w drewnie. Od 2014 roku wspólnie z moją żoną Agnieszką tworzymy inicjatywę Łazarz – Otwarta Strefa Kultury, która skupia się na współpracy galerii sztuki, pracowni, organizacji, artystów, rzemieślników oraz towarzyszących im lokalnych przedsiębiorstw, a przede wszystkim tworzących je ludzi. W 2015 roku założyliśmy Fundację Otwartej Strefy Kultury. Działamy na wielu polach- koordynujemy Inkubator Kultury Pireus w Poznaniu, tworzymy rzeźby społeczne, które projektujemy oraz realizujemy wspólnie z mieszkańcami dzielnicy, w której ma dana instalacja powstać. Koordynujemy oraz prowadzimy Pracownię Łazarską, gdzie odbywają się nasze warsztaty rzeźby w drewnie. Zapraszam na moją stronę: lukasztrusewicz.com