pracownia

Działamy od 2011 roku. Aktualnie zajmujemy się prowadzeniem warsztatów rzeźby w drewnie. Wyróżnia nas wieloletnie doświadczenie, autorski program, profesjonalne wyposażenie oraz wiedza.

Pracownia Łazarska to warsztaty rzeźby w drewnie w Warszawie i w Poznaniu. Pracownia działa od 2011 roku. Uczymy rzeźbić w drewnie od 12 lat, praca z naturalnym materiałem to nasza pasja, którą uwielbiamy przekazywać innym. Tworzymy również naturalne i ekologiczne rzeźby z drewna, które powstają w procesie warsztatowym z różńymi grupami i społecznościami. Nauka rzeźbienia w drewnie na warsztatach odbywa się w oparciu o nasz autorski program, zajęcia rzeźbienia prowadzone są przez profesjonalnego rzeźbiarza z wieloletnią praktyką rzeźbiarską. Nasze pracownie rzeźby w drewnie mieszczą się w łatwo dostępnych lokalizacjach: w kamienicy na Starym Mieście w Warszawie oraz w śródmiejskiej dzielnicy Łazarz w Poznaniu.

Prowadzimy też pracownię rzeźbiarską: wykonujemy na zamówienie rzeźby przede wszystkim z naturalnych materiałów w oparciu o autorskie projekty oraz z możłiwością pracy z lokalnymi społecznościami.

Prowadzimy Fundację Otwarta Strefa Kultury, która przez wiele lat działała na rzecz rozwoju projektów kulturalnych w dzielnicy łazarz w Poznaniu a aktualnie zajuje się integrowaniem lokalnych społęczności poprzez wspólne projekty rzeźbiarskie .
www.otwartastrefakultury.pl

Przez 7 lat prowadziliśmy Inkubator Kultury Pireus w Poznaniu - miejsce wspierające inicjatywy kulturalne i społeczne.
www.inkubatorkulturypireus.pl

Na polu sztuki realizujemy się zarówno teoretycznie jak i działamy twórczo: wciąż podnosimy swoje kwalifikacje i umiejętności.

założyciele pracowni

agnieszka

Agnieszka Szablikowska

Jestem magistrem sztuki Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. W pracowni dbam o organizację i przebieg warsztatów, oraz zajmuję się działaniami marketingowymi. Współpracuję z instytucjami oraz placówkami kulturalnymi i edukacyjnymi w zakresie organizacji działań artystycznych i edukacyjnych oraz digital marketingu dla organizacji pozarządowych. Jestem wiceprezeską Fundacji Otwarta Strefa Kultury.
lukasz

Łukasz Trusewicz

Ukończyłem rzeźbę na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, na co dzień zajmuję się tworzeniem rzeźb społecznych i naturalnych oraz prowadzę warsztaty rzeźby w drewnie.

Tworzę program warsztatów w oparciu o swoją wciąż pogłębianą wiedzę i praktykę i jestem instruktorem naszych warsztatów rzeźbiarskich. Od 2015 roku wspólnie z Agnieszką tworzymy Fundację Otwarta Strefa Kultury, która powstała jako miejsce współpracy galerii sztuki, pracowni, organizacji, artystów, rzemieślników oraz towarzyszących im lokalnych przedsiębiorstw, a przede wszystkim tworzących je ludzi. Tworzę rzeźby społeczne, które projektujemy oraz realizujemy wspólnie z mieszkańcami dzielnicy, w której dana instalacja ma stanąć. Zapraszam na moją stronę: lukasztrusewicz.com