Zapraszamy na kolejną edycję warsztatów rzeźbiarskich organizowanych przez Pracownię Łazarską w Poznaniu. WARSZTATY WEEKENDOWE / 23-24 września 2017/ Sobota godz.15.00 - 20.00,  niedziela godz.10.00 -19.00 (łącznie 14 h warsztatów) W warsztatach mogą uczestniczyć zarówno osoby zupełnie początkujące, chcące spróbować swoich sił w pracy z drewnem jak i ci, którzy chcieliby kontynuować i uzupełnić swoje dotychczasowe umiejętności i wymienić doświadczenia z innymi osobami, których pasją jest rzeźba w drewnie. Uczestnicy przygotowują samodzielnie własne płaskorzeźby lub formy przestrzenne z sezonowanego drewna lipowego. Celem warsztatów jest zarówno zapoznanie uczestników z technikami i narzędziami pracy w drewnie jak i rozwój wyobraźni przestrzennej poprzez pracę na bryle drewnianej. Nauka rzeźbienia w drewnie odbywa się przede wszystkim przez praktykę i własną pracę kursantów z nadzorem i pomocą prowadzącego rzeźbiarza, stolarza oraz snycerza. Warsztaty rzeźby w drewnie przeznaczone są dla osób dorosłych i młodzieży. Program obejmuje między innymi takie zagadnienia jak: CZĘŚĆ PRAKTYCZNA: • rodzaje narzędzi rzeźbiarskich, sposób ich użycia • rzeźba w drewnie – techniki pracy • przygotowanie projektu rzeźby (rysunki, glina) • wstępna obróbka materiału do pracy • praca z drewnem – od projektu do wykończenia rzeźby • możliwość pracy nad płaskorzeźbą lub rzeźbą pełną • regularne korekty od 3 prowadzących: rzeźbiarza, stolarza i snycerza CZĘŚĆ TEORETYCZNA: • przykłady i pokazy techniki rzeźby w drewnie • projekcje prac artystycznych wykonanych w drewnie W CENIE WARSZTATÓW: • miejsce i materiał do pracy (sezonowane drewno lipowe) • wzory i przykłady prac • narzędzia do pracy (dłuta, nożyki, odbijaki itd.) • pokaz i możliwość wypróbowania narzędzi do obróbki drewna ze sklepu DLUTA.PL • wartościowe upominki oraz ważny przez 6 miesięcy-rabat 5% w sklepie DLUTA.PL Istnieje możliwość rezerwacji noclegu w sąsiedztwie pracowni za dodatkową opłatą, chętnych prosimy o kontakt.
Cena warsztatów : 400 zł za cykl. Rabat: dla klientów sklepu DLUTA.PL a także uczestników poprzednich edycji koszt warsztatów 380 zł Warunkiem udziału w warsztatach jest wcześniejsza rezerwacja mailowa lub telefoniczna i wpłata zaliczki 100 zł lub zakup kuponu na prezent. Kontakt: pracownia.lazarska@gmail.com , tel.609 497 156, 606 223 547
Prowadzenie warsztatów: Łukasz Trusewicz - absolwent Wydziału Rzeźby i Działań Przestrzennych UAP, mgr sztuki i technik form użytkowych. Artysta wizualny, autor rzeźb i pomników, także w przestrzeni miejskiej Poznania: między innymi pomnika Prezydenta Wojciecha Szczęsnego Kaczmarka na terenie Cmentarza Zasłużonych Wielkopolan. Uczestnik wystaw i festiwali na całym świecie, założyciel Galerii Raczej w Poznaniu. W Pracowni Łazarskiej zajmuje się prowadzeniem kursów rysunku oraz warsztatów rzeźbiarskich. Interesuje się rolą zbiorowości i odbiorcy w procesie kształtowania działania i obiektu artystycznego. Autor rewitalizacyjnych projektów kulturalno- społecznych, pomysłodawca inicjatywy Otwartej Strefy Kultury;  której założeniem jest utworzenie dzielnicy kulturalno-artystycznej na terenie poznańskiego Łazarza poprzez wykorzystanie lokalnego potencjału oraz międzynarodowego projektu rzeźby społecznej babelproject.eu. Jest również pomysłodawcą i jednym z prowadzących Galerii Raczej w Poznaniu – przestrzeni dedykowanej sztuce performance i projektom performatywnym. Kamil Kijewski – technik snycerstwa, absolwent Architektury Krajobrazu (UP). Współpracuje przy warsztatach Rzeźby w Drewnie przekazując uczestnikom wiedze na temat tajników snycerki, ostrzenia narzędzi do rzeźby w drewnie oraz wszelkich kwestii technicznych związanych z rzeźbiarstwem. Maciej Piasecki - Mistrz stolarski,  właściciel dwóch zakładów stolarskich. Amator rzeźby w drewnie z ogromną wiedzą na temat drewna i używanych w jego obróbce narzędzi i materiałów. W trakcie warsztatów służy pomocą techniczną oraz widzą praktyczną z zakresu stolarstwa i rzeźbiarstwa.
Partner – sklep dluta.pl Sklep oferujący narzędzia do ręcznej obróbki drewna. W ramach warsztatów przedstawicielka sklepu opowie o różnych rodzajach narzędzi rzeźbiarskich jak i sposobach ich zastosowania. Sklep przekaże również upominki dla uczestników.
Miejsce warsztatów: Perfex, ul. Głogowska 29, Poznań Organizator: Fundacja Otwarta Strefa Kultury, Pracownia Łazarska Partnerzy: dluta.pl, Perfex