Zapraszamy na kolejne edycje warsztatów rzeźby w drewnie planowane w 2017 roku.

TERMINY WARSZTATÓW:

WARSZTATY WEEKENDOWE /każdy termin to oddzielne warsztaty/ :

  • 4-5 marca 2017
  • 8-9 kwietnia 2017
  • 10-11 czerwca 2017

Sobota godz.15.00 – 20.00, niedziela godz.10.00 -19.00 (łącznie 14 h warsztatów)
W cenie warsztatów obiady, przekąski, ciepłe i zimne napoje. Dodatkowo jest opcja warsztatów z noclegiem.*

banner

W warsztatach mogą uczestniczyć zarówno osoby zupełnie początkujące, chcące spróbować swoich sił w pracy z drewnem jak i ci, którzy chcieliby kontynuować i uzupełnić swoje dotychczasowe umiejętności i wymienić doświadczenia z innymi osobami, których pasją jest rzeźba w drewnie. Uczestnicy przygotowują samodzielnie własne płaskorzeźby lub formy przestrzenne z sezonowanego drewna lipowego. Celem warsztatów jest zarówno zapoznanie uczestników z technikami i narzędziami pracy w drewnie oraz rozwój wyobraźni przestrzennej poprzez pracę na bryle drewnianej. Nauka rzeźbienia w drewnie odbywa się przede wszystkim przez praktykę i własną pracę kursantów z nadzorem i pomocą prowadzącego rzeźbiarza.
Warsztaty rzeźby w drewnie przeznaczone są dla osób dorosłych i młodzieży.

PROGRAM OBEJMUJE NASTĘPUJĄCE ZAGADNIENIA:
CZĘŚĆ PRAKTYCZNA:
• rodzaje narzędzi rzeźbiarskich, sposób ich użycia
• rzeźba w drewnie – techniki pracy
• przygotowanie projektu rzeźby (rysunki, glina)
• wstępna obróbka materiału do pracy
• praca z drewnem – od projektu do wykończenia rzeźby
• możliwość pracy nad płaskorzeźbą lub rzeźbą pełną
• regularne korekty od 3 prowadzących: rzeźbiarza, stolarza i snycerza

CZĘŚĆ TEORETYCZNA:
• przykłady i pokazy techniki rzeźby w drewnie
• projekcje prac artystycznych wykonanych w drewnie

W CENIE WARSZTATÓW:
• 14 godzin warsztatów pod okiem 3 prowadzących
• miejsce i materiał do pracy (sezonowane drewno lipowe)
• wzory i przykłady prac
• narzędzia do pracy (dłuta, nożyki, odbijaki itd.)
• pokaz i możliwość wypróbowania narzędzi do obróbki drewna ze sklepu DLUTA.PL
• wartościowe upominki oraz ważny przez 6 miesięcy-rabat 5% w sklepie DLUTA.PL

Prowadzenie warsztatów:

Łukasz Trusewicz – absolwent Wydziału Rzeźby i Działań Przestrzennych UAP, mgr sztuki i technik form użytkowych. Artysta wizualny, autor rzeźb i pomników, także w przestrzeni miejskiej Poznania: między innymi pomnika Prezydenta Wojciecha Szczęsnego Kaczmarka na terenie Cmentarza Zasłużonych Wielkopolan. Uczestnik wystaw i festiwali na całym świecie, założyciel Galerii Raczej w Poznaniu. W Pracowni Łazarskiej zajmuje się prowadzeniem kursów rysunku oraz warsztatów rzeźbiarskich. Interesuje się rolą zbiorowości i odbiorcy w procesie kształtowania działania i obiektu artystycznego. Autor rewitalizacyjnych projektów kulturalno- społecznych, pomysłodawca inicjatywy Otwartej Strefy Kultury; której założeniem jest utworzenie dzielnicy kulturalno-artystycznej na terenie poznańskiego Łazarza poprzez wykorzystanie lokalnego potencjału oraz międzynarodowego projektu rzeźby społecznej babelproject.eu. Jest również pomysłodawcą i jednym z prowadzących Galerii Raczej w Poznaniu – przestrzeni dedykowanej sztuce performance i projektom performatywnym.

Kamil Kijewski – technik snycerstwa, absolwent Architektury Krajobrazu (UP). Współpracuje przy warsztatach Rzeźby w Drewnie przekazując uczestnikom wiedze na temat tajników snycerki, ostrzenia narzędzi do rzeźby w drewnie oraz wszelkich kwestii technicznych związanych z rzeźbiarstwem.

Maciej Piasecki – Mistrz stolarski, właściciel dwóch zakładów stolarskich. Amator rzeźby w drewnie z ogromną wiedzą na temat drewna i używanych w jego obróbce narzędzi i materiałów. W trakcie warsztatów służy pomocą techniczną oraz widzą praktyczną z zakresu stolarstwa i rzeźbiarstwa.

Partner – sklep dluta.pl
Sklep oferujący narzędzia do ręcznej obróbki drewna. W ramach warsztatów przedstawicielka sklepu opowie o różnych rodzajach narzędzi rzeźbiarskich jak i sposobach ich zastosowania. Sklep przekaże również upominki dla uczestników.

Cena bez noclegu: 400 zł za cykl. Rabat: dla klientów sklepu DLUTA.PL a także uczestników poprzednich edycji koszt warsztatów  380 zł.

Cena z 1 noclegiem : 480 zł za cykl. Rabat: dla klientów sklepu DLUTA.PL a także uczestników poprzednich edycji koszt warsztatów  455 zł.
W przypadku chęci większej ilości noclegów bądź noclegów dla osób nie uczestniczących w warsztatach prosimy o kontakt.

Warunkiem udziału w warsztatach jest wcześniejsza rezerwacja mailowa lub telefoniczna i wpłata zaliczki 100 zł lub zakup kuponu na prezent.
Kontakt: pracownia.lazarska@gmail.com , tel.609 497 156, 606 223 547
http://pracownia.lazarska.pl
 

Możliwość noclegu dla 4 pierwszych chętnych osób. Noclegi odbywają się w przestrzeni rezydencyjnej Fundacji Otwarta Strefa Kultury; 2 pokoje dwuosobowe ze wspólną łazienką z aneksem kuchennym.