Zachęcamy do przywitania wiosny z dłutem w dłoni !

Zapraszamy na kolejne edycje naszych Warsztatów Rzeźby w Drewnie, zarówno wmarcu jak i kwietniu 2019. Aby zarezerwować miejsce na warsztatach prosimy o wysłanie maila na adres pracownia.lazarska@gmail.com lub wiadomośc na fb. Liczba miejsc jest ograniczona. Możemy również przygotować spersonalizowany kupon na prezent

W ramach warsztatów każdy z uczestników stworzy własne rzeźby lub płaskorzeźby z sezonowanego drewna lipowego.

Terminy: 16-17 marca 2019 oraz 27-28 kwietnia 2019 (osobne warsztaty)

Warsztaty prowadzone są przez wykwalifikowanego rzeźbiarza przy gościnnej współpracy mistrza stolarskiego (z pasją i wiedzą rzeźbiarską).

W warsztatach mogą uczestniczyć zarówno osoby zupełnie początkujące, chcące spróbować swoich sił w pracy z drewnem jak i ci, którzy chcieliby kontynuować i uzupełnić swoje dotychczasowe umiejętności i wymienić doświadczenia z innymi osobami dla których drewno jest pasją. Uczestnicy przygotowują samodzielnie własne płaskorzeźby lub formy przestrzenne z sezonowanego drewna lipowego. Nauka rzeźbienia odbywa się przede wszystkim przez dużą ilość praktyki i własnej pracy kursantów pod nadzorem prowadzącego rzeźbiarza. Warsztaty przeznaczone są dla osób dorosłych i młodzieży.

PROGRAM OBEJMUJE NASTĘPUJĄCE ZAGADNIENIA:

CZĘŚĆ PRAKTYCZNA:

✓rodzaje narzędzi rzeźbiarskich, sposób ich użycia rzeźba w drewnie – techniki pracy
✓przygotowanie projektu rzeźby ( wydruki, szkice,rysunki, glina)
✓wstępna obróbka materiału do pracy (również z użyciem elektronarzędzi) ✓praca z drewnem – od projektu do wykończenia rzeźby
✓możliwość pracy nad płaskorzeźbą lub rzeźbą pełną
✓regularne korekty od prowadzących

CZĘŚĆ TEORETYCZNA:

✓teoretyczny wstęp wprowadzający pokazujący techniki pracy
✓przykłady i pokazy rzeźby w drewnie
✓pokaz narzędzi z firmy dłuta.pl
✓użycie narzędzi ręcznych i elektronarzędzi oraz zasady bhp

W CENIE WARSZTATÓW:

✓miejsce i materiał do pracy (sezonowane drewno lipowe) ✓wzory i przykłady prac
✓narzędzia do pracy (dłuta, nożyki, odbijaki, elektronarzędzia itd.) pokaz i możliwość wypróbowania narzędzi do obróbki drewna ze sklepu dluta.pl
✓upominki oraz ważny przez 6 miesięcy-rabat 5% w sklepie DLUTA.PL
✓ dwa ciepłe posiłki, a także słodkie drugie śniadanie oraz przekąski i napoje (opcja "zwykła", wegetariańska, wegańska, bezglutenowa)

Prowadzenie warsztatów:

Łukasz Trusewicz - absolwent Wydziału Rzeźby i Działań Przestrzennych UAP, mgr sztuki i technik form użytkowych. Artysta wizualny, autor rzeźb i pomników, także w przestrzeni miejskiej Poznania: między innymi pomnika Prezydenta Wojciecha Szczęsnego Kaczmarka na terenie Cmentarza Zasłużonych Wielkopolan. Uczestnik wystaw i festiwali na całym świecie, założyciel Galerii Raczej w Poznaniu. W Pracowni Łazarskiej zajmuje się prowadzeniem kursów rysunku oraz warsztatów rzeźbiarskich. Interesuje się rolą zbiorowości i odbiorcy w procesie kształtowania działania i obiektu artystycznego. Autor rewitalizacyjnych projektów kulturalno- społecznych, pomysłodawca inicjatywy Otwartej Strefy Kultury; której założeniem jest utworzenie dzielnicy kulturalno-artystycznej na terenie poznańskiego Łazarza poprzez wykorzystanie lokalnego potencjału oraz międzynarodowego projektu rzeźby społecznej babelproject.eu. Jest również pomysłodawcą i jednym z prowadzących Galerii Raczej w Poznaniu – przestrzeni dedykowanej sztuce performance i projektom performatywnym.

Współpraca:

Maciej Piasecki - Mistrz stolarski, właściciel dwóch zakładów stolarskich. Amator rzeźby w drewnie z ogromną wiedzą na temat drewna i używanych w jego obróbce narzędzi i materiałów. W trakcie warsztatów służy pomocą techniczną oraz widzą praktyczną z zakresu stolarstwa i rzeźbiarstwa.

Partner – sklep dłuta.pl Sklep oferujący narzędzia do ręcznej obróbki drewna. W ramach warsztatów przedstawicielka sklepu opowie o różnych rodzajach narzędzi rzeźbiarskich jak i sposobach ich zastosowania. Sklep przekaże również upominki dla uczestników.

TRYB I KOSZT WARSZTATÓW:
sobota godz.14.00 - 19.00, niedziela godz.10.00 -19.00, łącznie 14 h warsztatów

Cena: 410 zł za cykl. Rabat: dla klientów sklepu DLUTA.PL a także uczestników poprzednich edycji koszt warsztatów 390 zł.

Warunkiem udziału w warsztatach jest wcześniejsza rezerwacja mailowa lub telefoniczna i wpłata zaliczki 100 zł lub zakup kuponu na prezent.

Kontakt: pracownia.lazarska@gmail.com , tel.609 497 156, 606 223 547