Pracownia Łazarska powstała w 2011 roku jako inicjatywa dwojga absolwentów Uniwersytetu Artystycznego (ASP) w Poznaniu.To miejsce prowadzone przez pełne pasji i doświadczenia osoby.

Naszą specjalnością są kursy przygotowawcze do egzaminów na kierunki artystyczne i projektowe. W ubiegłych latach 80-90% naszych kursantów dostało się na wybrane studia przy pierwszym podejściu (Zapytajcie kto i gdzie, chętnie się pochwalimy !).
Dzięki stałej współpracy z artystami i pedagogami z uczelni artystycznych jesteśmy na bieżąco z wymaganiami stawianymi kandydatom na uczelnie artystyczne.

Organizujemy również różnorodne warsztaty artystyczne zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. (Najbardziej popularne są nasze warsztaty rzeźby w drewnie.)

Prowadzimy też pracownię rzeźbiarską: wykonujemy na zamówienie rzeźby z każdego rozmiaru i materiału.

Poza Pracownią prowadzimy również Galerię Raczej i Perfex, miejsca w których prezentujemy zarówno młodych debiutujących artystów, jak i uznanych twórców sztuki współczesnej z całego świata. Daje to uczestnikom naszych kursów i warsztatów możliwość stałego obcowania z najnowszą sztuką, co wpływa na ich ogólny rozwój artystyczny oraz poszerza wiedzę i zainteresowania.

Jesteśmy również twórcami inicjatywy Łazarz- Otwarta Strefa Kultury, która działa na rzecz rozwoju projektów kulturalnych w dzielnicy, w której znajduje się Pracownia.

Na polu sztuki realizujemy się zarówno teoretycznie jak i działamy twórczo: wciąż podnosimy swoje kwalifikacje i umiejętności.

 

ZAŁOŻYCIELE PRACOWNI:

ŁUKASZ TRUSEWICZ

Magister sztuki, absolwent Wydziału Rzeźby i Działań Przestrzennych Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu (ASP). Jako artysta zajmuje się sztukami wizualnymi, zwłaszcza rzeźbą, sztuką akcji i sztuką performance. Uczestnik licznych wystaw i prezentacji, m.in w CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie, , Galerii Labirynt w Lublinie czy też w festiwali w Berlinie, Mińsku czy Lwowie. Założyciel i jeden z prowadzących Galerię Raczej w Poznaniu.
W Pracowni Łazarskiej prowadzi zajęcia z rysunku, malarstwa oraz rzeźby.
http://trusewiczlukasz.wordpress.com/biocv/

AGNIESZKA SZABLIKOWSKA

Magister sztuki, absolwentka Wydziału Edukacji Artystycznej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.
Zajmuje się działaniami edukacyjnymi i animacją kultury, jest koordynatorką i kuratorką wystaw i prezentacji artystycznych w Galerii Raczej. Współpracuje z instytucjami i placówkami kulturalnymi i edukacyjnymi w zakresie działań artystycznych i edukacyjnych. Jest koordynatorką inicjatywy Łazarz- Otwarta Strefa Kultury.
Współpracuje z organizacjami lokalnymi  (m.in. z Galerią Miejską Arsenał czy też Festiwalem Malta w Poznaniu) i międzynarodowymi (Performance Art Oslo, Month of Performance Art w Berlinie) W Pracowni Łazarskiej zajmuje się organizacją i koordynacją kursów i warsztatów, prowadzi zajęcia z malarstwa oraz prowadzi kursy historii sztuki i sztuki współczesnej.

 

 

WSPÓŁPRACUJĄ Z NAMI MIĘDZY INNYMI:

ADA BUCHHOLC

Ada Buchholc – Magister sztuki, absolwentka Uniwersytetu Artystycznego w Poznianiu na kierunku grafika projektowa. Ilustratorka i graficzka. Jest  rozpoznawalną postacią na scenie polskiej ilustracji, m.in. za sprawą regularnych publikacji dla klientów takich jak: Przekrój, Twój Styl, Bluszcz DuJour, Reserved, Deni Cler, MaleMEN, Sukces, Exklusiv, Wprost Weekly, Przekrój Weekly, Architektura/Murator, Newsweek Polska, K Mag, Twój STYL, Cwiszn, Viva! Moda, Existence, GaGa, Res Publica Nowa, Warsaw Uprising Museum, Heineken Open’er Festival. Brała udział w wielu wystawach ilustracji, zarówno indywidualnych jak i zbiorowych między innymi w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Zajmuje się także plakatem, komiksem, projektowaniem okładek do książek i płyt. Z Pracownią Łazarską współpracuje od 2013 roku.

 

PRACOWNIA ŁAZARSKA
Stała siedziba pracowni: ul.Głogowska 53
Aktualnie zajęcia odbywają się w Inkubatorze Kultury Pireus – ulica Głogowska 35.

Pracownia Łazarska jest prowadzona przez
Fundację Otwarta Strefa Kultury
ul.Głogowska 53
60-738 Poznań
NIP: 7792431942
REGON 361740527
KRS 0000561468