MAŁEKA -SKWER KREACJI Fundacja Łazarz - Otwarta Strefa Kultury oraz Pracownia Łazarska w trakcie sierpniowych i wrześniowych weekendów zaproszą mieszkańców Łazarza i Poznania w różnym wieku do udziału w różnorodnych bezpłatnych artystycznych i twórczych warsztatach.
Łazarską młodzież zaprosimy do trenowania umiejętności twórczych; a uczestnicy w każdym wieku zgłębić będą mogli tajniki rysunku i malarstwa jak również zapoznać się z technikami rzeźby w drewnie. Przez cały czas naszych działań na skwerze wraz z rzeźbiarzem Łukaszem Trusewiczem - wspólnie tworzyć będziemy rzeźbę – totem w ramach akcji „Wyrzeźb mój autoportret”. Chcemy aby powstały w ten sposób obiekt mógł stać się symbolem integracji i tożsamości okolicznych mieszkańców. Liczne bezpłatne działania artystyczne w ramach projektu będą dawały mieszkańcom możliwość kulturalnego rozwoju oraz stanowić będą interesującą alternatywę dla spędzania czasu wolnego – także jeszcze w wakacje.
 
HARMONOGRAM:
TRENING TWÓRCZOŚCI
Soboty (13.08/20.08/03.09) 16.00-19.00 warsztaty skierowane przede wszystkim do młodzieży w wieku szkolnym, 10-14 lat. W oparciu o działania artystyczne wśród uczestników prowadzone będą warsztaty , których celem jest nauka twórczego myślenia, a co za tym idzie kreatywnego rozwiązywania problemów i radzenia sobie z trudnymi sytuacjami życia codziennego.
WARSZTATY RYSUNKU I MALARSTWA
Piątki 16.00-19.30 (12.08 / 19.08 / 02.09 / 09.09) Soboty 10.00-14.00 (13.08 / 20.08 / 03.09 / 10.09) W ramach tych warsztatów uczestnicy będą mogli poznać bądź rozwinąć umiejętności artystyczne związane z rysunkiem i malarstwem. Warsztaty dla osób w każdym wieku; rozwijające takie umiejętności jak: zdolność obserwacji, wyobraźnia i wrażliwość na kolor, podstawowe zagadnienia perspektywy, zasady budowania światłocienia, walor, umiejętność interpretacji zastanej sytuacji), umiejętność doboru środków i technik rysunkowych i malarskich.
WARSZTATY RZEŹBY W DREWNIE
Piątki 16.00-19.30 (12.08 / 19.08 / 02.09 / 09.09) Soboty 10.00-14.00 (13.08 / 20.08 / 03.09 / 10.09) uczestnicy przygotowują samodzielnie – z pomocą prowadzących – własne płaskorzeźby lub formy przestrzenne z sezonowanego drewna lipowego. Celem warsztatów jest zarówno zapoznanie uczestników z technikami i narzędziami pracy w drewnie jak i rozwój wyobraźni przestrzennej poprzez pracę na bryle drewnianej. Warsztaty skierowane do dorosłych i młodzieży w wieku od 12 lat.
 
WYRZEŹB MÓJ AUTOPORTRET
W trakcie trwania wszystkich działań na Skwerze, zarówno ich wcześniej zapisani uczestnicy jak i przypadkowi odbiorcy będą mogli wziąć udział w tym działaniu dokładając swoją „cegiełkę” do wspólnie formowanej rzeźby mieszkańców Łazarza - tworzącej ich symboliczny autoportret. Wszystkie elementy zostaną zebrane i następnie wypalone w piecu ceramicznym oraz połączone w jedną rzeźbę, która stanie na skwerze.W wyniku akcji powstanie wspólnie wykreowana rzeźba – totem przedstawiający różnorodność mieszkańców Łazarza. Akcja jest otwarta w trakcie wszystkich innych warsztatów artystycznych. 
 
WSPÓLNY PIKNIK  dla wszystkich uczestników i odsłonięcie rzeźby– Koniec września 2016
WARSZTATY BEZPŁATNE - OBOWIĄZUJĄ ZAPISY ! warsztaty.osk@gmail.com, tel. 690 487 244
Dla osób nie zapisanych przewidziane są pojedyncze miejsca; jednak pierwszeństwo mają osoby wcześniej zapisane.
Harmonogram może ulegać zmianie, prosimy o śledzenie nas na facebook’u!
Projekt powstaje dzięki środkom Centrum Warte Poznania, dofinansowano ze środków Miasta Poznania.
 
 małeka-01